Într-una din zilele de vacanţă, am fost şi am stat la iarbă verde la
Cantonul La Grajduri . Super faină şi zona aia. Super liniştită, deşi era plin de maşini şi de corturi. Acolo erau chiar şi salvamontişii pe care i-am văzut în acţiune într-una din zile (vor urma şi imagini).
Ce era şi mai interesant era faptul că în acea zonă era şi o herghelie de cai care toata vara umblau liberi. Din cîte am înţeles de la cabanier, acei cai sunt ai unor localnici dintr-un sat din înprejurimi şi chiar ei îi lasă liberi pe toată perioada verii.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEik52nh4u5d92r42DIDbLUywQ0AGAbkxM8jeyPFoURWu6vmCGU-b65UkCfGFG_DDQOS74amV_xJNqDoqP0SueVojzaXi1sv7i_rfvlrI6H5E0vIvHedgjVmCU7_qKB9iK1TSKCXWpdWB8ms/s320/3.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEj5P9Ehq1y6Xmlcn8yJcrWGk1RZOOyom6hu5LL56dcizJ6Y88fG68b0WpoTge_rgwYuTpGSEaJ1TQVPInhnwQJmWaUWCHmw2Kl7t-vjR73HSM8PwxEPApG13tPCVohHRAFiKqNGtsSy8B_F/s320/2.jpg)
Sphere: Related Content
0 comments:
Trimiteți un comentariu